Wypij z nami drinka!

2007-12-05

 Sylwestrowa zabawa zbliża się wielkimi krokami. Szampany powoli znajdują należne miejsce na półkach lodówek i mrożą się, byśmy mogli tradycyjnym toastem powitać Nowy Rok. Ale nie tylko szampanem, nawet uzbrojonym w armię kuszących bąbelków, człowiek żyje! Zabawa sylwestrowa zaczyna się przecież dużo wcześniej i kończy przeważnie bladym porankiem. Jakie trunki wybrać, jakie drinki przyrządzić?

Portal dlaStudenta.pl proponuje kilka przepisów, które ubarwią każdą sylwestrową imprezę. Cafe Dream dla smakoszy, orzeźwiający Mint Surfer, stylowy Orange Fashion... Nazwy brzmią kusząco, prawda? Dla każdego coś miłego. Drinki, które prezentujemy, zadowolą podniebienia nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Co ważne, smakowite napitki, które polecamy, będą cieszyły również oko. W Sylwestra nie można sobie przecież pozwolić, żeby na stole z alkoholem wiało nudą.

Grupa znajomych, dobra muzyka, wyborny poczęstunek i (a może przede wszystkim) alkohole z najwyższej półki - naszym zdaniem, to idealny przepis na szampańską zabawę sylwestrową. Za znajomych, muzykę i kulinaria nie odpowiadamy :) Za to alkohol polecamy z czystym sumieniem. O ile sumienie przy pisaniu o kuszących i kolorowych drinkach, w ogóle może być czyste...

Polecamy drinki:

 Long Drink - Cafe Crème

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem, 30 ml CREME by Żołądkowa Gorzka, 30 ml mleka, 30 ml napar z kawy (ekspress), 20 ml syrop waniliowy

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu. Wszystkie składniki przelej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Górę posyp czekoladą .


Long Drink - Mint Surfer

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miętą, 20 ml likier melonowy, 20 ml sok ze świeżej cytryny, 50 ml sok jabłkowy, Sprite lub 7up.

Uzupełnij szklankę kruszonym lodem. Wódkę, likier melonowy, sok ze świeżej cytryny i sok jabłkowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up. Dekoruj cząstkami cytryny i czerwoną wisienką koktajlową. Long Drink - Red Mint

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miętą, ½ świeża limonka (6 cząstek), 5 listków świeżej mięty pieprzowej, 120 ml Soku żurawinowego.

Rozgnieć w wysokiej szklance listki mięty i wrzuć 6 cząstek limonki. Uzupełnij szklankę kruszonym lodem. Wódkę i sok żurawinowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dekoruj liściem mięty.

Long Drink - Sweet Dream

20 ml Żołądkowa Gorzka, 10 ml świeżego soku z cytryny, 40 ml sok ananasowy, Sprite lub 7up.

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up. cocktail - Creme Ol'e

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem, 20 ml CREME by Żołądkowa Gorzka, 20 ml mleka.

Kieliszek koktajlowy ukoronuj czekoladą. Wódkę, CREME i mleko wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do kieliszka.

short - Żołądkowa on the Rocks

30 ml Żołądkowa Gorzka

Forma lodu: kostki short - Orange Fashion

20 ml Żołądkowa Gorzka, ¼ wyciśniętej pomarańczy, Dopełnienie: Sprite. Forma lodu: kostki, Dekoracja: plaster pomarańczy.

Do niskiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu. Wciśnij ¼ pomarańczy i wlej wódkę. Dopełnij Spritem lub 7up. Dekoruj plastrem pomarańczy.

Dodaj imprezę Jeśli jesteś właścicielem lokalu gdzie organizowana jest zabawa Sylwestrowa, zapraszamy do zapoznania się z możliwością prezentacji Państwa imprezy w naszym portalu.

Jesteśmy jednym z największych serwisów sylwestrowych w polskim internecie notującym kilkaset tysięcy odsłon przed tą wyjątkową imprezą.
Dodaj ofertę
tel. 602 180 580 reklama@dlastudenta.pl
FB dlaMaturzysty.pl reklama