Dzwony noworoczne

2006-11-27

 W krajach skandynawskich noc sylwestrową świętuje się podobnie jak w całej Europie. Zazwyczaj nie spędza się tego czasu w gronie rodziny, raczej wychodzi z przyjaciółmi. Sylwester spędzany jest w dużej mierze na ulicach miast, w klubach i restauracjach, na koncertach i na promach pływających po morzu.

Noc sylwestrowa to czas by zażyć luksusu. Dlatego też pije sie drogie wina perliste lub szampany zajadając się owocami morza. Nie ma zwyczaju urządzania wielkich snobistycznych bali - najczęściej w niewielkim gronie znajomych zasiada sie do stolików..

Tradycja calej Skandynawii jest doroczna strzelanina. Oczywiście chodzi o fajerwerki. Norwedzy wydają na nie kilkanaście milionów euro. Niestety także tam jest największy odsetek uszkodzeń ciała, np. poparzeń z powodu nadmiaru materiałów wybuchowych i braku wyobraźni przy korzystaniu z nich.

Inną tradycją są noworoczne dzwony. Dokładnie o północy zaczynają bić we wszystkich kościołach, ale i tak zostają zagłuszone przez petardy.

W tym czasie szwedzka telewizja nadaje transmisję ze sztokholmskiego Skansenu, gdzie co roku jakiś znamienity aktor recytuje poemat Tennysona "Dzwony noworoczne". Ta tradycja ma już ponad sto lat.  

Dodaj imprezę Jeśli jesteś właścicielem lokalu gdzie organizowana jest zabawa Sylwestrowa, zapraszamy do zapoznania się z możliwością prezentacji Państwa imprezy w naszym portalu.

Jesteśmy jednym z największych serwisów sylwestrowych w polskim internecie notującym kilkaset tysięcy odsłon przed tą wyjątkową imprezą.
Dodaj ofertę
tel. 602 180 580 reklama@dlastudenta.pl
FB dlaMaturzysty.pl reklama