Sylwester a środowisko

2006-11-27

 Organizacje ekologiczne i przyjaciół zwierząt od wielu już lat apelują o zarzucenie zwyczaju noworocznej kanonady fajerwerków.

Powodowane jest to coraz większą ilością przerażonych zwierząt, szczególnie psów i kotów trzymanych w domach. Zerzęta te coraz częściej doznają zawałów serca z powodu popłochu spowodowanego hałasem.

Kolejnym powodem do zaprzestania wystrzeliwania ogromnej ilości rakiet jest pobojowisko, jakie po nocy sylwestrowej zostaje. Nie chodzi tylko o papierowe i plastikowe opakowania po materiałach wybuchowych, ale o coś znacznie trudniejszego do usunięcia - resztki rakiet - prochu i chemikaliów używanch do produkcji fajerwerków. Są one bardzo szkodliwe dla środowiska.


Niestety przypomina to głos wołającego na puszczy. Czy można w ogóle wyobrazić sobie Sylwester bez sztucznych ogni? Dlatego też może lepiej pomyślec o tym, by zapewnić naszym domowym zwierzakom dobre warunki bytowania w tę noc. Może na przykład uda się wywieźć je do rodziny, gdzieś za miasto, gdzie Sylwestra nie świętuje się tak hucznie?

W tym roku organizacje ekologiczne dołączają nowy apel - o kupowanie win i szampanów zamykanych tylko naturalnymi korkami. Plastikowe korki porzucone na ulicach sprawiają, że nawet najpiękniejsze zakątki miast wyglądają jak śmietnisko, a usunięcie ich zajmuje służbom miejskim kilka dni. Naturalny korek, nawet gdy nie usunięty z trawnika, zostanie zneutralizowany przez Matkę Naturę.

Dodaj imprezę Jeśli jesteś właścicielem lokalu gdzie organizowana jest zabawa Sylwestrowa, zapraszamy do zapoznania się z możliwością prezentacji Państwa imprezy w naszym portalu.

Jesteśmy jednym z największych serwisów sylwestrowych w polskim internecie notującym kilkaset tysięcy odsłon przed tą wyjątkową imprezą.
Dodaj ofertę
tel. 602 180 580 reklama@dlastudenta.pl
FB dlaMaturzysty.pl reklama